Milé lifehackerky a lifehackeři,

posíláme záznam a e-mailový zápis 25. klubového callu, který se odehrál netradičně ve sváteční pondělí 1. dubna 2024. Tentokrát bez speciálního hosta, avšak v duchu „lifehackeři sobě.“ Jak se nám komunita rozrůstá, roste i potenciál bohatého sdílení zajímavého know-how.

Call začal klubovou agendou: náhledem na členy klubu z anonymního dotazníkového výzkumu (viz obrázek níže), plánovali jsme jarní meetup v Brně a představili si novou platformu pro záznamy callů. Nový člen Filip Brož se pak podělil o problém tří těles s Apple Vision Pro: jdete do toho? :) Tomáš také podrobně rozebral své srovnání čteček (Kindle Scribe vs. reMarkable vs. další) pro čtení non-fiction a poznámky a pak sdílel důkazy pro svou hypotézu a experiment se snižováním cholesterolu. Diskutovalo se také o sauně a nových metrikách pro měření stresu a resilience na Ouře. Pavel Pelikán již nějakou dobu provádí experiment s praktikou TRE (Trauma Release Exercise) pod vedením Mirka Sedláka a zatím to naznačuje úspěch TRE. Nakonec jsme se podivili nad menší než lékařskou kvalitou měření SpO2 na zařízeních Apple Watch a Oura.

Ale to zdaleka nebylo vše. Byl to nabitý večer, který je kompletně zaznamenám v našem archívu.

Jak sportují členové klubu?

A právě než se dostaneme k obsahu callu, je zde jedna technická záležitost, kterou jsme diskutovali a kterou musíme uvést přednostně. Jde o změnu platformy pro záznamy callů: z nepříliš spolehlivého Loomu na progresivnější a šikovnější Claap (nebo taky Klap :). Abyste si ale mohli plně užít archívu a interakcí, bude potřeba, abyste se do klubového Claapu zaregistrovali pomocí odkazu, který níže posílám jen členům. Věřím, že nová platforma přinese časem jen samé výhody.

👩‍🔧 Změna klubové videoplatformy

Proč? Jaké jsou výhody Claapu proti Loomu?

  • spolehlivost: Claap je stabilní, přehrávání se neseká (Loom zvládá dobře jen několikaminutová videa, naše 90-120m povídání jej odstřelí)
  • diskuse: podobně jako Loom umožňuje diskusi k časové záložce, ale navíc i k obdélníkem vyznačenému místu ve videu
  • prostředí: je intuitivnější a umožňuje praktičtější a hezčí uspořádání videí
  • přepis: všechny záznamy (i zpětně) budou mít vždy rychle kvalitní kompletní český transkript (včetně volitelných titulků [CC] – Loom u delších videí transkripty vůbec nebyl schopen udělat, titulky neuměl zapnout)
  • fulltextové hledání: za mě gamechanger – ve všech záznamech napříč cally zpětně lze fulltextově vyhledávat; zadejte „Oura”, nebo „meditace”, nebo „melatonin“ a do pár vteřin jste tam, kde o těchto tématech někdo něco řekl
  • kapitoly: všechny cally i zpětně budou mít automaticky vytvořené kapitoly
  • jedno heslo: jakmile se jednou registrujete přes speciální odkaz, získáte přístup do Team Lifehacky, takže jak nová videa, tak veškerý archiv videí vám bude k dispozici přes jediné heslo (vaše přihlašovací do Claapu), a ne formou jednotlivých hesel ke každému záznamu, jako tomu bylo u Loomu

Tento článek je jen pro platící členy Klubu Lifehacky

Zaregistrujte se, čímž získáte přístup k newsletterům. V případě, že si navíc předplatíte členství v klubu, podpoříte mě a získáte další výhody 💚

Registrujte se Máte již účet? Přihlásit se