Asi nepřekvapí, že po roztrhání krabice a otevření kufříku jsem změřil doma všechno, co jen trochu svítilo, od svíčky po panel pro red-light therapy. A vlastně jsem zdaleka neskončil: zítra si beru spektrometr do práce...

Na ukázku se podělím o dva – pro mě – zajímavé příklady, a v druhé půlce článku pak přidávám databázi měření, kam budu všechna měření (i ta, o která si řeknete přes formulář) postupně vkládat.

Kindle Scribe – pro spaní není dost „teplý”

Zajímalo mě, jestli jinak skvělý Kindle Scribe nejnovější generace s „teplým” (100% „warm”) podsvícením nastaveným na zhruba třetinu jasu bude dostatečně bezpečný pro čtení těsně před usnutím. Bohužel, jak vidíte níže na spektrogramu, záření displeje obsahuje trochu modré a hodně zelené složky – dost (aspoň u citlivějších osob) na narušení cirkadiánního rytmu.

PS: Musím ale uznat, že Amazon nikde neslibuje večerní osvětlení s ohledem na kvalitu spánku, takové formulaci se důsledně vyhýbá (aspoň jsem to nikde nenašel). Mluví o tom, že je podsvícení „příjemně teplé”, což je nakonec pravda.

Tip: pokud používáte Kindle (nejen Scribe) s podsvícením, raději nasaďte plně červené brýle.

Bílý rámeček vyznačuje část, která by tam ideálně být neměla.

Tento článek je jen pro platící členy Klubu Lifehacky

Zaregistrujte se, čímž získáte přístup k newsletterům. V případě, že si navíc předplatíte členství v klubu, podpoříte mě a získáte další výhody 💚

Registrujte se Máte již účet? Přihlásit se